Skip to content
1

İşletmenizin Neden Web Sitesi Olmalı: İşte 10 Neden

İşletmeniz bir web sitesi olmadan bu kadar ileri gittiyse, şunu merak ediyor olabilirsiniz: İşletmem için bir web sitesine ihtiyacım var mı? Bir web sitesi olmadan işim zaten başarılıysa bunun ne anlamı olabilir?

Kısa cevap, işletmeniz için bir web sitesine yatırım yapmak için daha iyi veya daha önemli bir zaman olmadığıdır. Bir web sitesi, küçük işletmeler için çok çeşitli avantajlar sunar ve bu faydaların çoğu, tıpkı İnternet’in kendisi gibi, yıldan yıla katlanarak artar.

İkna olmadınız mı? Küçük işletmenizin basit bir web sitesinden bile alabileceği en büyük on avantajı bir araya getirdik.

Küçük işletmeniz için bir web sitesine ihtiyaç duyacağınız 10 neden

1. Bir web sitesi profesyonel görünmenizi sağlar

Günümüz tüketicilerinin %84’ü, bir web sitesinin işletmenizi yalnızca sosyal medya profillerine sahip şirketlerden daha güvenilir kıldığını düşünüyor . Web siteniz, işletmenizin sahip olduğu profesyonel sertifikaları veya ödülleri sergilemek için de mükemmel bir yerdir.

Bunun ötesinde, kendi web sitenize sahip olmak, özellikle şimdiye kadar iş yapmak için kişisel bir e-posta adresi kullandıysanız, tüm yazışmalarınıza bir profesyonellik düzeyi ekleyen markalı bir e-posta adresi (örn. deniz@siteniz.com) oluşturmanıza olanak tanır.

2. Web siteniz Google gibi arama motorları aracılığıyla yeni müşteriler çekebilir

İşletmenizin mevcut büyüklüğünden memnun olabilirsiniz, ancak her şirket müşteri dönüşümü yaşar. Sürekli başarıyı teşvik etmek için yeni müşteriler çekmeniz gerekir ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri de kendinizi Google’da ve diğer arama motorlarında görünür kılmaktır.

İyi optimize edilmiş bir web sitesi, işletmenizin çeşitli anahtar kelimeler için iyi sıralanmasına ve sürekli bir yeni müşteri akışı çekmesine yardımcı olabilir . Web sitenizi optimize etmek için kendinizi geliştirebilirsiniz veya bu konuda size sunduğumuz SEO (arama motoru optimizasyonu) hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

3. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi açıkça sergileyebilirsiniz

Web sitenizde yüksek kaliteli fotoğraflar sergileyerek potansiyel müşterilere sizinle çalıştıklarında ne elde edeceklerini gösterebilirsiniz. İnsanlara fiziksel konumunuza girmenin nasıl bir his olduğunu hissettirmek için, öne çıkan görsellerle birlikte web sitesi tasarımınızı da kullanabilirsiniz. Bu, özellikle markanızın deneyim yaşattığını potansiyel müşterilere göstermek açısından önemlidir. Aşağıdaki işletmenin web sitesinde bunu nasıl başardığını görebilirsiniz.

Yapabileceğiniz başka bir şey de, doğru müşterileri çektiğinizden emin olmak için ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında önemli bilgileri web sitenizde yayınlamaktır . Örneğin, bir restoran işletiyorsanız , çölyak hastalığı veya glüteni tehlikeli hale getiren diğer rahatsızlıkları olan kişilerin işletmenizde yiyebileceklerini bilmeleri için menünüzde glütensiz olan herhangi bir öğeyi göstermek isteyebilirsiniz.

4. En iyi incelemelerinizi ve referanslarınızı web sitenizde belirgin bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

En iyi incelemelerinizi ve/veya referanslarınızı web sitenizde belirgin bir şekilde sergilemek, toplumsal kanıt  oluşturmanın harika bir yoludur . Bu, web sitesinde yer verilen inceleme gibi kişisel müşteri referansları biçiminde olabilir.

İşletmeniz gazetelerdeki veya popüler yerel bloglardaki makalelerde yer aldıysa, yada Google üzerinde yorumlar yapıldıysa bunlara da yer verebilirsiniz:

En iyi incelemelerinizi web sitenizde yayınlamak, kalıcı bir arşiv oluşturma amacına da hizmet eder. Bu, üçüncü taraf inceleme siteleri gelecekte bir noktada kapansa bile, en iyi incelemelerinize erişmeye devam edeceğiniz anlamına gelir. Bu kesinlikle iyi ve olması gereken bir şeydir.

5. Bir web sitesi, müşterileri sizinle iletişime geçmeye teşvik edebilir

Bir web sitesi, iletişim bilgilerinizi potansiyel müşterilere kolayca ulaştırmak için harika bir yerdir. Hatta her sayfada görünmesi için iletişim bilgilerinizi bir üst bilgi veya alt bilgi olarak yayınlayabilirsiniz. Hatta şubeleriniz varsa onların da ayrı ayrı konumlarını buralarda belirtebilir, telefon ve diğer iletişim bilgilerini burada paylaşabilirsiniz. Böylelikle müşterilerinizin kendilerine fiziksel olarak daha yakın hissetmelerini sağlayabilir ve hatta tıklanabilir ara butonuyla bir tık kadar yakın hale gelebilirsiniz.

6. İnsanların sizi daha kolay bulabilmesi için web sitenizi Google Haritalar ile entegre edebilirsiniz.

Bir web sitesi, haritaları doğrudan içeriğinize yerleştirmenize olanak tanır. Birçok işletme, özellikle lokasyon bazlı işletmeler, doğrudan ana sayfalarına veya iletişim sayfalarına yerleştirilmiş bir haritaya sahiptir.

Yerleşik bir harita, bölgenizde çok fazla zaman harcamayan kişilerin işletmenizi bulmasını kolaylaştırır. Bu, özellikle etkinliklere ev sahipliği yapıyorsanız harikadır, çünkü aksi takdirde işletmenizin bulunduğu lokasyonda vakit geçirmeyecek insanları çekebilirler.

7. Web siteniz sektördeki yerinizi belirler

Rakipleriniz henüz çevrimiçi değilse yani henüz bir web siteleri yoksa, muhtemelen yakında olacaklardır. Önce yüksek kaliteli bir web sitesi oluşturarak kendinizi alanınızda lider olarak konumlandırabilirsiniz.

Rakipleriniz çevrimiçiyse, yani web siteleri varsa o zaman farklı bir fırsatınız vardır: Potansiyel müşterilere şirketinizi farklı kılan şeyleri göstererek rakiplerinizin sitelerinden tamamen farklı bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca çok daha önemlisi SEO çalışmalarımızla web sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğü artırabilir potansiyel müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.

8. Bir web sitesi sahibi olmak ve yönetmek artık korkutucu değil

Oluşturduğumuz modern web sitelerinde, iş e-postanıza doğrudan ulaşacak mesajlar almanızı sağlayan bir iletişim formu oluşturmamız da işinizi daha da kolaylaştırır. Bunları spam’dan koruyarak yaptığımız için posta kutunuzu spam içeriklerle doldurmayacaklardır. Bu formlar size geri bildirim almak açısından oldukça iyi bir fırsat oluşturur. İnsanlar size doğrudan yazamazlarsa gidip sosyal mecalarda açıkça yazabilirler ki, belki ufak yanlış anlaşılmalarda sorunun yanlış aksettirlmesine neden olabilir. Ayrıca düzeltilebilecek yada sizin henüz farkında olmadığınız basit sorunlar bile sosyal medya yada diğer yorum ortamlarında kolayca hakkınızda olumsuz puan oluşturabilir. Müşterilerinize karşı nezaketinizde taviz vermeyeceğinizi biliyoruz bu nedenle onların size daha kolay erişebilmelerini sağlayan mekanizmalar kurmanız faydalı olacaktır.

9. Bir web sitesi, uzun vadede başarınızı sağlar

Yaklaşık 4,54 milyar insan (küresel nüfusun %59’u) İnternet kullanıyor ve giderek daha fazla insan çevrimiçi oluyor.

Bir web sitesi olmadan, işletmeniz bu insanlara görünmez. Dijital çağda ilerledikçe, bir web sitesine yatırım yapmadığınız sürece işletmeniz herkes için görünmez hale gelecektir.

Bu nedenle, giderek dijitalleşen bu dünyada rekabetçi kalabilmek için işletmenizin çevrimiçi olması gerekiyor.

10. Tüm bu avantajlardan bir servet harcamadan elde edebilirsiniz.

Başka bir deyişle, işlevsel, estetik açıdan hoş bir web sitesi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bir web sitesi sahibi olmak bizimle daha da kolay, ayrıca daha uygun fiyatlı.

Bir web sitesi kurmak için maliyeti artık eskisi gibi dert etmiyor olmanız ve bunun getirisi olan bir yatırım olduğunu göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Peki, işim için bir web sitesine ihtiyacım var mı? son karar

Umarım artık sorunun “işletmem için bir web sitesine ihtiyacım var mı” değil , “dijital çağda bir web sitesine sahip olmamayı göze alabilir miyim” olduğunu fark etmişsinizdir . Ve uzun vadede gelişmeye devam etmek istiyorsanız cevap, evet. Bir işletme web sitesi, herhangi bir şirketin geleceğine yapabileceği en iyi yatırımlardan biridir.

You cannot use comments here, because comments are disabled for this page/post. Please enable page/post comment in settings.