Skip to content
1

Web Sitesi Kurmak İçin 5 Neden

İşletmenize Ait Bir Web Sitesi Kurmak İçin 5 Neden


Web sitesi olmayan bir işletmeniz mi var?

İşletmeniz için bir tane oluşturmaya neden direnebileceğinizi anlıyoruz: “Teknoloji konusunda bilgili değilim”, “Web sitesi kurmak çok pahalı”, “Zamanım yok” veya çok yaygın “Yeterince işim var ve Benim birine ihtiyacım yok”. Gerçek şu ki, teknoloji konusunda bilgili olmanıza gerek yok, işletmeniz için profesyonel bir web sitesi edinmek ucuz ve kolay olabilir ve bunu sizin için daha da basit hale getirmek – bir web sitesine sahip olmamak size zaman ve paraya mal olur.

Şuna bir bakın… İnsanların %81’i satın alma kararı vermeden önce internette bir işletme veya hizmeti araştırıyor. Bu, çevrimiçi işletme arayan milyonlarca kişidir. Yine de, işletme sahiplerinin %46’sı , bir web sitesine sahip olmamalarının 1 numaralı nedeni olarak “ İşletmenin şu anda buna ihtiyacı yok ” diye yanıtlıyor. Burada bariz bir kopukluk olduğunu görmek için istatistikçi olmaya ihtiyacınız yok, çünkü burada bariz bir kopukluk olduğunu görebiliyoruz.

İşletmenizin bir web sitesine ihtiyacı olup olmadığından hala emin değil misiniz? Okumaya devam edin…

1. Bir web sitesine sahip olmak, işletmenize yeni müşteriler çekecek ve size daha fazla para kazandıracaktır.

Bu istatistiği çok beğendik, iki kez bahsediyoruz: İnsanların %81’i satın alma kararı vermeden önce bir işletmeyi veya hizmeti internette araştırıyor. Eğer bir web siteniz yoksa bu pazardan pay alma şansınız yok.

Web siteniz, siz olmasanız bile 365 gün 7/24 erişilebilir olabilir. Bir web sitesi, mesai saatleri içinde ve dışında “her zaman açık” iş savunucunuz olarak hareket eder.

Web siteleri, mevcut tavsiyelerinizden daha fazlasını dönüştürmenize yardımcı olur, çünkü çoğu insan hala kendi araştırmalarını yapar ve sizi rakiplerinize karşılaştırır.


2. Sadece bir web sitesine sahip olarak işletmenize anında güvenilirlik katın.

21. yüzyıl tüketicisi şüphecidir; Hatta insanların %56’sı web sitesi olmayan bir işletmeye güvenmeyeceklerini belirtmektedirler. İyi bir web sitesine sahip olmak, meşru bir işletme olarak güvenilirliğinizi anında artırır.

İlk izlenimler önemlidir ve web siteleri , işletmeniz için iyi tasarlanmış bir girişle çok güçlü bir izlenim bırakmanıza olanak tanır.

Bir web sitesi, uzmanlığınızı sergilemenize ve işletmenizi daha iyi konumlandırmanıza yardımcı olabilir. Bir web sitesi, kalabalığın içinde öne çıkmak için bir numaralı aracınız olabilir.


3. Düşündüğünüz kadar zor veya pahalı değil.

Bir web sitesine sahip olmak için teknoloji konusunda bilgili olmanıza gerek yok. Bizler bu süreci sizin için hızlı ve sorunsuz hale getiriyoruz. Deneyimli yaklaşımlarla işlemleri yürütüyoruz.

Çok uygun maliyetli olabilir. Web siteleri, diğer reklam türlerinden daha iyi bir yatırım getirisi sunar . İşletmenizi pazarlamayı planlıyorsanız, kesinlikle bir web sitesi ilk önceliğiniz olmalıdır.

Zamanla, bir işletme web sitesi edinmenin nispeten düşük yatırımı, size yeni müşteriler kazandırarak ve markanızı oluşturarak yatırım getirisini ödeyecektir.


4. Bir web sitesine sahip olmak size zaman kazandıracaktır.

E-posta alışverişi yapıyor, arama alıyor veya teklif gönderiyor olun, potansiyel müşterilerle iletişim kurmak zaman alır. Web siteniz, yaygın müşteri sorularına ve sorularına yanıt vererek size zaman kazandırabilir. Bu sizin için ne anlama geliyor? Vaktinizi daha değerli şeyler yaparak geçirebilirsiniz.


5. Kendinizi konumlandırın ve markanızın kontrolünü elinizde tutun.

Bir web sitesi , mesajlaşmanız için bir platform görevi görür ve işletmenizin çevrimiçi algısını sosyal medya kanallarınızın sağlayamayacağı şekilde şekillendirir.

Web siteniz, tam olarak aradığınız türden müşterileri elde etmek için kendinizi pazarda konumlandırmanıza olanak tanır.

Birçok işletme sahibi, bazen bilmeden ve/veya olumsuz olarak çevrimiçi olarak inceleniyor ve yorumlar alıyor. Bu sizi nasıl etkiler? Çevrimiçi yorumları okuyan kullanıcıların %79’u onlara inanıyor. Kendi olumlu referanslarınızı yayınlayarak bu olumsuzlukla mücadele edebilirsiniz etmelisiniz.

“İşletmeniz İnternet’te değilse, işletmeniz işin dışında kalacaktır.”

 Bill Gates

Özetlemek gerekirse… Bir web sitesine ihtiyacınız var ve bir web sitesine sahip olmak hiç olmadığı kadar kolay.

Yine, her insanın bir web sitesine ihtiyacı olmadığına inanırken, size her işletmenin neden bir web sitesine ihtiyacı olduğunu gösterdik. Giriş için çok küçük ve ucuz bir engel var ve işinizi büyütmenize yardımcı olacak büyük bir fırsat var.

Bugün işletmenizin daha başarılı olmasına yardımcı olacak bir şey yapacaksanız, o da bir web sitesine sahip olmayı birinci önceliğiniz haline getirmektir.

Bir web sitesi edinin.

You cannot use comments here, because comments are disabled for this page/post. Please enable page/post comment in settings.